Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Afrika Su Kuyusu Bağışı (Hisseli)

Hemen Bağış Yapabilirsin

Su hayatın vazgeçilmezi, en temel ve hayati ihtiyaçlarımızdan birisidir. Cennet vatanımız su yönünden son derece zengin ve kendi kendine yetebilen nadir ülkelerden birisidir. Bizler musluklarımızdan temiz kullanılabilir suya rahatça ulaşabiliyoruz, ya bizim kadar şanslı olmayanlar ? Globalleşen dünya küçülür ve her şeye ulaşmak bu denli kolaylaşmışken dünya üzerinde hâlâ susuzlukla mücadele eden insanların olması, bir bardak temiz suya ulaşabilmek için saatlerce yol yürüyen, eğitimlerini bırakmak zorunda olan insanların olması çok acı.

Neden su kuyusu projesi

Su hayatın olmazsa olmazı ve yaşam kaynağımız vücudumuzun üçte biri su ve susuz bir hayat düşünülemez. Dünya nüfusunun 6’da 1’i sağlıklı suya ulaşamıyor. Sağlıksız su kullanımı sebebiyle yılda milyonlarca kişi hayatını kaybediyor. Afrika’da yaşayan insanlar kullanılabilir nitelikli suya ulaşabilmek için saatlerce yol kat etmek zorunda kalıyor; ulaşılabilen su ise ancak yağmur sularının oluşturmuş olduğu çamurlu su ya da dere ve gölet gibi kirli su kaynakları oluyor. Temiz su kaynağına ulaşılamadığı durumlarda kirli suyun tüketilmesinden dolayı İshal, kolera, dizanteri, hepatit, tifo, arsenikoz ve çocuk felci” gibi hastalıklar ortaya çıkmaktadır.Su temini için ailelerine destek olan çocuklar eğitimlerini aksatmak zorunda kalıyor.

Kuyular Nasıl Açılıyor, Kontrol ve bakımları nasl yapılıyor ?

Su kuyuları sondaj kullanılarak açılmakta vee pompalı tulumba sistemiyle hizmet vermektedir.. Kuyu açılması için öncelikle susuzluğun yoğun olduğu köy meydanı, cami, medrese gibi susuzluğun ve kullanım ihtiyacının yoğun olduğu bölgeler belirlenerek özellikle seçiliyor. Böylece hem suya ulaşımın kolay olması eve bidonlarla taşınması hedefleniyor hem de açılan su kuyuları ile ibadete ve eğitime büyük katkı veriliyor. Hoca ve talebelere büyük fayda sağlıyor. Su kuyuları ise belirli aralıklarla düzenli olarak kontrol edilerek uzun süreler hizmette kalması sağlanarak bağışçılarımızın bizlere emanet etmiş oldukları yardımlar heba olmuyor, en verimli şekilde yerini buluyor. Bu kapsamda takip titizlikle sürdürülüyor. Öte yandan bütün kuyularımızı kayıt altına alıyoruz. Huzureli Derneği olarak kıymetli bağışçılarımızdan aldığımız ve bizlere emanet etmiş oldukları bağış emanetlerini emanet sorumluluğu ile alıp en ihtiyaç sahibi bölgelere ulaştırıyor kuyu sahiplerinin ismine özel tabelasını kuyuya asarak istediğiniz kişi adına hayırda bulunma imkanı sunarak kuyuların açılış videolarını ve konum bilgilerine kadar toplu olarak tüm bilgileri tarafınıza şeffaflık ilkemize bağlı kalarak iletiyoruz.

Hemen Bağış Yapabilirsin