Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Bu bayram sizi bekleyenler var.....

2023 Yurt dışı Kurban Organizasyonu

Allah (C.C.) dünyadaki her bir nimeti tüm insanlık için yaratmışken, kimileri israfta kimileri bir lokma ekmeğin yoksunluğunda boğuluyor. İmkanların ve nimetlerin bu kadar ulaşılabilir olduğu, bir elden tutup bir yüze tebessüm olmanın be denli kolay ve bu denli geniş olduğu çağımızda yoksulluk, açlık vb. problemlerin tek nedeni insanoğlunun bencilliğidir. Bu yoksayışa nispeten, bizler paylaşmanın kıymetini bilmenin gayretindeyiz. Uzak, yakın ayırt etmeksizin iyiliğe niyet etmiş kalplerle hayır yollarına koyuluyoruz. Bu Kurban Bayramı’nda da kardeşliğin bilincindeki hayırseverlerimizin destekleri ile Asya ve Afrika’nın mazlum coğrafyalarına “Bu Bayram Afrika’ya Sevinç Olsun” sloganıyla ulaştıracağız.Vacip kurbanlarınızı ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyoruz.
HİSSE 2300 tl

VACİP KURBAN BAĞIŞI
Emanetleriniz Afrika’da yoksulluk ve açlıkla mücadele eden Afrika ülkelerinde bölgenin iklim koşullarına uygun şekilde İslâmi hassasiyetlere uyularak esilip, uygun saklama şartlarında muhafaza edilerek bölgede bulunan personel ve ekiplerimiz tarafından tespit edilen ihtiyaç sahibi aileler ile yetimhane ve medreselere ulaştırılarak Afrika kurban bağışı organizasyonu gerçekleştirilmekte ve hayırseverlerimize videoları iletilmektedir.

Biz, her ümmete -(Kurban kesmeye uygun) hayvan cinsinden kendilerine rızık olarak verdiklerimiz üzerine Allah’ın adını ansınlar diye- kurban kesmeyi gerekli kıldık. İmdi, İlahınız, bir tek İlah’tır. Öyle ise, O’na teslim olun. (Ey Muhammed!) O ihlaslı ve mütevazı insanları müjdele!” (Hac 22/34)

Allah’a (c.c) a olan kulluğumuzun nişanı ve Hz İbrahim efendimizin fedakarlığı ve Hz.İsmail’in teslimiyetinin simgesini ifade eden kurban, içerisinde bulundurduğu bir çok hikmet ve hayırlar ile Allah’a yakınlaştırmada son derece önemli bir ibadettir. Nitekim yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de: Onların ne etleri ne kanları asla Allah'a ulaşmaz. Ona ulaşacak olan sizin takvanızdır. Sizi doğru yola ilettiğinden dolayı Allah'ı yüceltmeniz için onları sizin yararınıza sundu. İyi olan kimseleri müjdele. (Hac Suresi-37.Ayet)

Hemen Bağış Yapabilirsin ❤