Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Kurban Bağışı

Hemen Bağış Yapabilirsin ❤

ADAK, AKİKA, ŞÜKÜR KURBANLARINIZI YIL BOYUNCA AFRİKADA İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRIYORUZ.

“Biz, her ümmete -(Kurban kesmeye uygun) hayvan cinsinden kendilerine rızık olarak verdiklerimiz üzerine Allah’ın adını ansınlar diye- kurban kesmeyi gerekli kıldık. İmdi, İlahınız, bir tek İlah’tır. Öyle ise, O’na teslim olun. (Ey Muhammed!) O ihlaslı ve mütevazı insanları müjdele!” (Hac 22/34)

Allah’a (c.c) a olan kulluğumuzun nişanı ve Hz İbrahim efendimizin fedakarlığı ve Hz.İsmail’in teslimiyetinin simgesini ifade eden kurban, içerisinde bulundurduğu bir çok hikmet ve hayırlar ile Allah’a yakınlaştırmada son derece önemli bir ibadettir. Nitekim yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de: Onların ne etleri ne kanları asla Allah'a ulaşmaz. Ona ulaşacak olan sizin takvanızdır. Sizi doğru yola ilettiğinden dolayı Allah'ı yüceltmeniz için onları sizin yararınıza sundu. İyi olan kimseleri müjdele. (Hac Suresi-37.Ayet)

Huzureli Derneği, ibadet şuuru ve bilinci ile keseceğiniz vacip kurban, adak kurbanı, akika kurbanı, şükür kurbanı, şifa kurbanı, ruhuna kurban hacet kurbanı emanetlerinizi başta Afrika ve Asya olma üzere 3 kıta 21 ülkede insani ve İslâmi hassasiyetlere titizlikle riayet ederek veteriner hekim ve kendi personelleri nezaretinde dini hassasiyetlere titizlikle riayet ederek kurbanlarınızı emanet bilinciyle ihtiyaç sahibi aile, yoksul ve yetimhanelere ulaştırıyor. Değerli bağışcılarımız kurbanlarımızı genel olarak cad ve tanzanya bolgesinde kesilmektedir.Yoğunluk olarak cadda keçi, tanzanyada ise koyun kesiyoruz.Alttaki videolarda tanzanya ve cadda kesime örnek vardır.


Afrika Kurban Bağışı
Kurban bağışı, emanetleriniz Afrika’da yoksulluk ve açlıkla mücadele eden Afrika ülkelerinde bölgenin iklim koşullarına uygun şekilde İslâmi hassasiyetlere uyularak esilip, uygun saklama şartlarında muhafaza edilerek bölgede bulunan personel ve ekiplerimiz tarafından tespit edilen ihtiyaç sahibi aileler ile yetimhane ve medreselere ulaştırılarak Afrika kurban bağışı organizasyonu gerçekleştirilmekte ve hayırseverlerimize videoları iletilmektedir.

Adak Kurban Bağışı

Adak kurban, kişinin kendisine vacip olmadığı halde bir dua veya elde etmek istediği bir şeye ulaşmak maksadı ile Allah’a söz vererek kendisine vacip kıldığı kurban çeşididir. Kurbanı adayan kişinin kurbanı kesmesi vacip olmuştur. Bir nedene bağlı olana adak kurban bağışı, nedenin gerçekleştiği anda kesilmesi vaciptir. Bir sebebe bağlı olmayan Adak kurbanı, dilenilen herhangi bir zamanda kesilebilmektedir. Adak kurbanı, kişi kendisi kesebileceği gibi, vekâlet yoluyla başkasına da kestirebilir. Adak kurban, adak sahibi, çocukları ve anne babası tarafından yenilemez, ihtiyaç sahibi olanlara dağıtılması efdaldir. Sizde Adak bağışı ibadetinizi HuzureliDerneği aracılığıyla yerine getirebilir adak kurbanı bağışınızın gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Adak Kurban Fiyatları

Adak kurban bağışı gerçekleştirmek isteyen hayırseverlerimiz için adak kurban fiyatları(Tüm hizmetler dahil) Yurt dışı 1600 tl, yurtiçi adak kurban bağışı fiyatları 6000 tl olarak belirlenmiş olup bağış sonrası kesim ve dağıtım videoları hayırseverlerimize whatsapp aracılığıyla iletilmektedir.Akika Kurban Bağışı

Akika kurban, yeni doğan çocuk için şükür etmek amacıyla kesilen kurbana “akika kurban” denilmektedir. Dünya nimetlerinin en büyüklerinden biri de evlat nimetidir. Allah’a bizlere bahşetmiş olduğu evlat nimetinin şükrünü akika kurban bağışı ile ihya edebiliriz. Akika kurban kesmek Peygamber efendimiz (s.a.v)’in sünletlerindendir. Peygamber Efendimiz (S.A.V) “Çocukla beraber akika vardır. Artık ondan yana, onun için akika kesiniz. Eza ve cefayı ondan kaldırınız” buyurmuşlardır. Hz. Âişe validemizin rivâyet ettiğine göre, Peygamber Efendimiz (s.a.v.), torunları Hasan ile Hüseyin’in doğumlarının yedinci günü akika kurbanlarını kesmiş ve adlarını koymuştur. (Tecrid-i Sarih Tercümesi, XI, 401) Erkek için iki koyun, kız çocuk için bir koyun kesilmesi sünnettir.

Akika kurban fiyatları

Akika kurban doğumdan sonre kesilebileceği gibi dilenen her hangi bir zamanda da kesilebilir. Huzureli Derneği tarafından yurtdışı akika kurban bağışı fiyatları(Tüm hizmetler dahil)Yurt dışı Keçi 1600₺ yurtiçi akika kurban bağışı fiyatları en düşük 6000₺ olarak belirlendi. Tüm akika kurban bağışı emanetlerinizi 3 kıta 21 ülkede dini hassasiyetlere hassasiyet göstererek ihtiyaç sahibi aile yoksul ve yetimhanelere ulaştırıyor, kesim videolarınızı whatsapp aracılığıyla sizlere ulaştırıyoruz.

Şükür Kurbanı Bağışı

Şükür kurbanı, Allah tarafından ihsan edilen nimetlere şükür etmek niyetiyle kesilen bir kurban türüdür. Nitekim yüce Allah(c.c) Kur’an-ı Kerim’de; “Eğer şükrederseniz elbette size arttırırım, ve eğer nankörlük edersiniz şüphe yok ki, benim azabım elbette pek şiddetlidir.”(İbrahim Suresi 7. Ayet) buyurmaktadır. Sizde şükür kurbanı bağışlarınızı Huzureli Derneği aracılığıyla 3 kıta 21 ülkede bulunan gerçek ihtiyaç sahiplerine videolu güvenilir kesim le ulaştırabilirsiniz.


Şifa Kurbanı Bağışı

Maddi ve manevi hastaıkların şifası niyetiye kesilen kurbana şifa kurbanı denilmektedir . Peygamber Efendimiz (s.a.v), bir hadisi şeriflerinde “Mallarınızı zekat ile koruyunuz, hastalarınızı sadaka ile tedavi ediniz, belâ dalgalarını dua ve niyaz ile karşılayınız.” buyurmaktadırlar. Bununla beraber, Tıbb-ı Nebevi’de tavsiye olan şifa yöntemlerinden birisi de şifa kurbanıdır. Huzureli Derneği aracılığı ile şifa kurbanlarınızı Afrika’da bulunan ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırabilirisiniz.

Hacet Kurbanı Bağışı

Hacet kurbanı, dünyevi ve uhrevi istenilen bir şey veya Allah’tan vermesini istediğimiz bir murada kavuşmak için kesilen ve bu vesile ile murada ulaşılması umulan kurbandır. Huzureli derneği aracılığıyla kurban bağışlarınızı ihtiyaç sahibi aile yoksul ve yetimhanelere uaştırabilirsiniz.


Ruhuna Kurban Bağışı

Ruhuna kurban bağışı ile sizde vefat eden yakınlarınız ve akrabalarınız adına kurban keserek sevaplarını onlara hediye edebilir, böylelikle hem yoksullukla mücadele eden kardeşlerimizin yüzünde tebessüm olurken hemde vefat eden yakınlarınız için hayırda bulunabilirisiniz.Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in kurban keserken “Ümmetimden kesemeyenler adına kesiyorum” diye buyurdukları rivayet olunmaktadır bu sebeple Kurban bağışlayacak ölçüde maddi durumu iyi olan Müslümanlar da Peygamber Efendimiz’in Ruh-u Şerifine kurban kesebilir ve sevabını efendimize bağışlayabilir.

KURBANLAR AFRİKANIN ÇEŞİTLİ ÜLKELERİNDE BÖLGENİN İHTİYACINA GÖRE KESİLMEKTEDİR

Afrika Kurban Bağışı
Kurban bağışı, emanetleriniz Afrika’da yoksulluk ve açlıkla mücadele eden Afrika ülkelerinde bölgenin iklim koşullarına uygun şekilde İslâmi hassasiyetlere uyularak esilip, uygun saklama şartlarında muhafaza edilerek bölgede bulunan personel ve ekiplerimiz tarafından tespit edilen ihtiyaç sahibi aileler ile yetimhane ve medreselere ulaştırılarak Afrika kurban bağışı organizasyonu gerçekleştirilmekte ve hayırseverlerimize videoları iletilmektedir.

Kurban Bağışı Çeşitleri Nelerdir?

Kurban kesilmesi yükümlü olan kişiler kurban bağışı farklı amaçlar doğrultusunda gerçekleştirebilirler. İnsanların bağışta bulunma amaçları kurban bağışı çeşitlerinin ortaya çıkmasına neden olur. Buna göre insanların ihtiyaç sahiplerine ulaşması amacıyla yapabilecekleri kurban bağışı çeşitleri şunlardır;

  • Adak Kurbanı Bağışı
  • Akika Kurbanı Bağışı
  • Şükür Kurbanı Bağışı
  • Nafile Kurbanı Bağışı
  • Vacip Kurbanı Bağışı
  • Şifa Kurbanı Bağışı
  • Sadaka Kurbanı Bağışı
  • Ruhuna Kurban Bağışı

Kişiler durumlarına ve niyetlerine göre bu kurban bağışı çeşitlerinden birisini seçerek bağışlarını yapabilirler. Bu bağışlarda niyet farklı olsa da genel olarak Allah’a şükür ve rıza kazanma amacı önemlidir.

Bağış Yapmak İçin Tıklayın

Hemen Bağış Yapabilirsin ❤