Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

VACİP KURBAN (KURBAN BAYRAMI)

Hemen Bağış Yapabilirsin ❤

VACİP KURBAN BAĞIŞI
Emanetleriniz Afrika’da yoksulluk ve açlıkla mücadele eden Afrika ülkelerinde bölgenin iklim koşullarına uygun şekilde İslâmi hassasiyetlere uyularak esilip, uygun saklama şartlarında muhafaza edilerek bölgede bulunan personel ve ekiplerimiz tarafından tespit edilen ihtiyaç sahibi aileler ile yetimhane ve medreselere ulaştırılarak Afrika kurban bağışı organizasyonu gerçekleştirilmekte ve hayırseverlerimize videoları iletilmektedir.HİSSE 2300 ₺

Biz, her ümmete -(Kurban kesmeye uygun) hayvan cinsinden kendilerine rızık olarak verdiklerimiz üzerine Allah’ın adını ansınlar diye- kurban kesmeyi gerekli kıldık. İmdi, İlahınız, bir tek İlah’tır. Öyle ise, O’na teslim olun. (Ey Muhammed!) O ihlaslı ve mütevazı insanları müjdele!” (Hac 22/34)

Allah’a (c.c) a olan kulluğumuzun nişanı ve Hz İbrahim efendimizin fedakarlığı ve Hz.İsmail’in teslimiyetinin simgesini ifade eden kurban, içerisinde bulundurduğu bir çok hikmet ve hayırlar ile Allah’a yakınlaştırmada son derece önemli bir ibadettir. Nitekim yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de: Onların ne etleri ne kanları asla Allah'a ulaşmaz. Ona ulaşacak olan sizin takvanızdır. Sizi doğru yola ilettiğinden dolayı Allah'ı yüceltmeniz için onları sizin yararınıza sundu. İyi olan kimseleri müjdele. (Hac Suresi-37.Ayet)

Afrika Kurban Bağışı
Kurban bağışı, emanetleriniz Afrika’da yoksulluk ve açlıkla mücadele eden Afrika ülkelerinde bölgenin iklim koşullarına uygun şekilde İslâmi hassasiyetlere uyularak esilip, uygun saklama şartlarında muhafaza edilerek bölgede bulunan personel ve ekiplerimiz tarafından tespit edilen ihtiyaç sahibi aileler ile yetimhane ve medreselere ulaştırılarak Afrika kurban bağışı organizasyonu gerçekleştirilmekte ve hayırseverlerimize videoları iletilmektedir.

Kurban Bağışı Çeşitleri Nelerdir?

Kurban kesilmesi yükümlü olan kişiler kurban bağışı farklı amaçlar doğrultusunda gerçekleştirebilirler. İnsanların bağışta bulunma amaçları kurban bağışı çeşitlerinin ortaya çıkmasına neden olur. Buna göre insanların ihtiyaç sahiplerine ulaşması amacıyla yapabilecekleri kurban bağışı çeşitleri şunlardır;

  • Adak Kurbanı Bağışı
  • Akika Kurbanı Bağışı
  • Şükür Kurbanı Bağışı
  • Nafile Kurbanı Bağışı
  • Vacip Kurbanı Bağışı
  • Şifa Kurbanı Bağışı
  • Sadaka Kurbanı Bağışı
  • Ruhuna Kurban Bağışı

Kişiler durumlarına ve niyetlerine göre bu kurban bağışı çeşitlerinden birisini seçerek bağışlarını yapabilirler. Bu bağışlarda niyet farklı olsa da genel olarak Allah’a şükür ve rıza kazanma amacı önemlidir.

Hemen Bağış Yapabilirsin ❤